Październik w Oddziale Wrocław

Rozpoczęliśmy nasz październik wykładem online „Jak się uczyć?”, który został przeprowadzony na platformie YouTube przez prelegentkę Monikę Stępień, byłą studentkę Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Podczas prelekcji zostały przytoczone różne techniki skutecznego uczenia się oraz zarządzania czasem i planowania.

Następnie na stronie IFMSA-Poland Oddziału Wrocław na Facebooku został przeprowadzony konkurs na stanowiska Koordynatorów Lokalnych Programów oraz Asystentów. Do obsadzenia były aż 43 stanowiska! Dzięki waszemu dużemu odzewowi udało nam się stworzyć niemal cały team Oddziału Wrocław. Doceniamy wasze zaangażowanie i mamy nadzieję, że macie mnóstwo motywacji do pracy! Wciąż kilka stanowisk nie doczekało się zgłoszeń, więc jeśli tylko macie mnóstwo pomysłów, pragniecie zorganizować własną akcję albo zaangażować się w działania Zarządu Oddziału i chcielibyście się dowiedzieć, jak działa nasze stowarzyszenie od wewnątrz, a przy okazji zgarnąć więcej punktów, wyślijcie maile z kandydaturami na wakaty!

Koordynator Lokalny ds. mediów oraz Grafik Oddziału: vpe@@wroclaw.ifmsa.pl

KLP Zdrowie pod Kontrolą, Marrow Hero, Zaburzenia Odżywiania: lpo@wroclaw.ifmsa.pl

KLP Warsztaty BLS/ALS: lome@wroclaw.ifmsa.pl

Październik jest miesiącem, w którym skupiamy się na rekrutacji nowych członków. W celu przyciągnięcia potencjalnych wolontariuszy i przybliżenia im działalności IFMSA-Poland odbyło się spotkanie informacyjne Oddziału Wrocław na naszym kanale na Discordzie, gdzie najpierw Prezydent Oddziału opowiedział ogólnie o naszym stowarzyszeniu, następnie pałeczkę przejęli Koordynatorzy Lokalni Programów Stałych, którzy szerzej wytłumaczyli, czym zajmują się w ramach swoich Programów Stałych, a następnie w oddzielnych pokojach SCOME, SCOPE, SCOPH, SCORE, SCORA i SCORP można było zadawać pytania Koordynatorom Lokalnym. Powstała także odpowiednia infografika „Jak dołączyć do IFMSA-Poland Oddział Wrocław?”, aby ułatwić wszystkim zainteresowanym przyłączenie się do stowarzyszenia i pokazać, że ten proces wcale nie jest skomplikowany!

Postanowiliśmy także w szczególny sposób przywitać studentów pierwszego roku, umożliwiając im wygranie w konkursie „Jak się uczysz anatomii?” modelu czaszki będącego nieodzowną pomocą przed kolokwium czy egzaminem wypożyczanego na rok ze strony Skelreplica.pl.

Pod koniec miesiąca zostały zorganizowane spotkania informacyjne naszych czterech Programów Stałych. Karolina Kędziora – Koordynator Lokalny ds. Wymiany Naukowej oraz Julia Kula – Koordynator Lokalny ds. Praktyk Klinicznych opowiedziały o tym, czym się różnią praktyki kliniczne i wymiany naukowe IFMSA-Poland od wyjazdów z Erasmusa, gdzie można wyjechać w ramach SCOPE czy SCORE, przedstawiły ABC kwalifikacji, czyli co trzeba zrobić, żeby dostać się na wymianę i jakie są tego koszty, a do tego pojawiły się relacje studentów, którzy byli na podobnych wyjazdach w poprzednich sezonach. Kolejne spotkanie odbyło się z ramienia Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju, które zostało poprowadzone przez Paulinę Krzeszowską, Koordynatora Lokalnego ds. Praw Człowieka i Pokoju, a sam koniec miesiąca należał do Programu Stałego ds. Edukacji Medycznej, gdzie podczas spotkania online Natalia Nowak przedstawiła swój program.

Ostatni piątek października jest w szkołach dniem pełnym barw i Zarząd Oddziału IFMSA-Poland Oddział Wrocław wsparł Tęczowy Piątek. Jest to akcja, która powstała z inicjatywy Kampanii Przeciw Homofobii, aby okazać solidarność, zrozumienie i wsparcie młodzieży LGBTQ+ w środowisku szkolnym. Celem jest pokazanie, że - niezależnie od orientacji seksualnej i tożsamości płciowej - szkoła to miejsce bezpieczne i przyjazne dla wszystkich!

Staramy się prężnie działać mimo ciężkich warunków, a chociaż większość akcji przeniosła się do sieci, cały czas szukamy sposobów na to, aby rozszerzać nasze możliwości!


Dyżur

Exchange me? Spotkanie informacyjne SCOPE & SCORE

29 Październik, Wtorek, 18:30 - 20:00

Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu