Movember Polska

Dnia 19 października 2019 roku w centrum handlowym Arkady Wrocławskie odbyła się akcja Movember Polska, która organizowana była przez Fundację Kapitan Światełko. 

 

Podczas akcji, przeszkoleni członkowie naszego Stowarzyszenia poszerzali wiedzę mieszkańców Wrocławia na temat chorób nowotworowych związanych z męskimi narządami płciowymi oraz tłumaczyli, jak istotną rolę w ich profilaktyce odgrywa samobadanie jąder. Tego dnia wykonywane były także bezpłatne badania USG jąder oraz poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty.

 

Kampania Movember Polska organizowana jest już po raz szósty przez Fundację Kapitan Światełko. Dzięki niej mężczyźni z całej Polski będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, a tym samym sprawdzić stan swojego zdrowia. Tegoroczną edycję wydarzenia promuje niecodzienna sesja zdjęciowa z udziałem aż sześciu ambasadorów. Akcję wspierają YouTuberzy - Cyber Marian i Michał Bańka, prezenterzy telewizyjni - Dandris i Mateusz Jędraś, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Świata w Streetliftingu - Juan Zumeta oraz Michał Pałubski, który udawania, że męski rak to nie wyrok.

 

Badania profilaktyczne prowadzone są w ośmiu największych miastach w Polsce od października do grudnia. Jak co roku hasło akcji brzmi „Zrób to dla jaj”. Niezmiennie symbolem akcji są wąsy, które wykorzystywane są jako narzędzie do prowokowania rozmów o męskim zdrowiu.


Dyżur

Exchange me? Spotkanie informacyjne SCOPE & SCORE

29 Październik, Wtorek, 18:30 - 20:00

Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu