Niech róż będzie z Wami!

Styczeń jak co roku minął nam przede wszystkim w kolorze różowym. Jest to znak rozpoznawczy "Pink Lips Project", który w naszym Oddziale odbywa się rokrocznie od kilku lat. W tym czasie solidaryzujemy się z kobietami, które podjęły walkę z rakiem szyjki macicy oraz skupiamy szczególną uwagę na tematyce profilaktyki tego nowotworu. 

 

Symbolem projektu stały się zdjęcia w różowych ustach, a dzięki sile social mediów i specjalnemu hasztagowi "pinkchallenge", idea "Pink Lips" dotarła do bardzo szerokiego grona odbiorców. Naszym głównym celem było rozpropagowanie regularnych badań cytologicznych, a dzięki współpracy z Dolnośląskim Centrum Ginekologii udało się (na czas trwania projektu) zapewnić każdej chętnej kobiecie darmową cytologię - bez względu na wiek i datę ostatniego badania! 

 

Podczas Europejskiego Tygodnia Prewencji Raka Szyjki Macicy w dniach 20-25 stycznia nasi wolontariusze edukowali w sieci Etno Cafe - codziennie byliśmy w innej kawiarni, dzięki czemu mogliśmy porozmawiać z naprawdę wieloma osobami. Co więcej nasze stoisko stanęło również na Wydziale Farmaceutycznym oraz w Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Kolejnym sukcesem edukacyjnym były warsztaty dla dziewcząt w Liceum Ogólnokształcącym nr 7 we Wrocławiu, podczas których uczyliśmy samobadania piersi, tłumaczyliśmy na czym polega cytologia, rozmawialiśmy o profilaktyce kobiecych nowotworów oraz opowiadaliśmy o pierwszej wizycie u ginekologa. 

 

Na naszym wydarzeniu na Facebooku codziennie pojawiały się ciekawostki edukacyjne oraz informacje o zniżkach oraz promocjach, które z okazji "Pink Lips Project" przygotowali nasi partnerzy i sponsorzy. A jeszcze przed rozpoczęciem projektu gościliśmy w 3 rozgłośniach radiowych (ESKA, Meloradio, Radio GRA) zachęcając do profilaktyki raka szyjki macicy oraz promując związane z nią „pinkowe” eventy.

 

Mimo że „Pink Lips Project” już za nami, to przecież #thinkpink trwa cały rok! Warto zatem dbać o zdrowie nie tylko "od święta". Wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w tegoroczną edycję projektu chcemy serdecznie podziękować. Jesteście wielcy! Równocześnie zapewniamy, że nie zwalniamy tempa i już w marcu organizujemy kolejne warsztaty dla licealistek - tym razem w Strzegomiu. O kolejnych akcjach będziemy informować na bieżąco na Facebooku naszego Oddziału. 


Dyżur

Exchange me? Spotkanie informacyjne SCOPE & SCORE

29 Październik, Wtorek, 18:30 - 20:00

Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu