Podsumowanie grudnia

Kolejny miesiąc intensywnej pracy za nami. Co działo się w Oddziale Wrocław w grudniu?

 

Wolontariusze akcji „Czytamy Pomagamy” i „Nibylandia” umilali czas spędzony w szpitalu najmłodszym. Odwiedziliśmy pacjentów oddziałów pediatrycznych. Razem z dziećmi czytaliśmy opowiadania, rysowaliśmy, śpiewaliśmy i graliśmy w gry.

 

Mimo że, listopad za nami, nadal kontynuowaliśmy działania w ramach projektu „Movember”. Tym razem w kawiarni Literatka edukowaliśmy na temat profilaktyki i czynników ryzyka nowotworów jąder i prostaty. 

 

Uczyliśmy innych, ale także siebie nawzajem. Zorganizowaliśmy „Warsztaty podstaw pielęgniarstwa” oraz „Warsztaty szycia chirurgicznego”, podczas których studenci naszej Uczelni mogli rozwinąć praktyczne umiejętności przydatne podczas praktyk wakacyjnych czy w przyszłej pracy. W ramach pomocy studenckiej poprowadziliśmy też zajęcia z mikrobiologii, na których rozjaśniliśmy najtrudniejsze dla studentów zagadnienia.

 

Nie zapomnieliśmy o osobach starszych, wolontariusze w ramach akcji „Pora Seniora” spędzili czas z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” we Wrocławiu.

 

Przedszkolaki dzięki „Szpitalowi Pluszowego Misia” oswoiły się z białym fartuchem, wspólnie z nami zbadały swoje pluszaki i wypisały im recepty. Zmierzyliśmy się ze złamanymi łapkami, bolącymi brzuszkami czy katarem, ale też zaszczepiliśmy misie i mieliśmy okazję przekazać podstawy zdrowego żywienia maluchom. 

 

Na kolejnym już w tym roku spotkaniu z cyklu „Poznaj Swoją Specjalizację” mogliśmy posłuchać lek. Emilii Talaszki, która jest w trakcie nadspecjalizacji z ginekologii onkologicznej w Niemczech. Prelegentka przybliżyła nam specyfikę tej dziedziny medycyny, opowiedziała o trudnościach, z którymi na co dzień musi się zmagać, robiąc specjalizację poza granicami kraju, a następnie udzieliła odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

 

„Miś pod Szpitalną Choinkę” to coroczna akcja, dzięki której stajemy się Świętymi Mikołajami wręczającymi prezenty dzieciom spędzającym okres świąt Bożego Narodzenia na szpitalnych oddziałach. Kilkumiesięczne przygotowania i ogrom pracy zdecydowanie się opłaciły. 4 grudnia w Centrum Naukowej Informacji Medycznej odbył się kiermasz ciast, na który wypieki przygotowali Członkowie naszego Oddziału oraz pracownicy Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Nie tylko zadowoliliśmy podniebienia, ale przede wszystkich zebraliśmy środki na pomoc chorym dzieciom. Dzień później, 5 grudnia, zorganizowaliśmy imprezę w klubie Bezsenność. Tłumnie przybyli studenci mieli okazję do dobrej zabawy, ale także udowodnili, że mają wielkie serca. Podczas obu wydarzeń udało nam się zebrać ponad 10 tysięcy złotych, które w całości zostały przeznaczone na prezenty dla małych pacjentów. Razem z pomocnikami Świętego Mikołaja odwiedziliśmy Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Psychiatryczny dla dzieci i młodzieży, Nefrologii Pediatrycznej oraz Klinikę Pediatrii, Alergologii i Kardiologii. Dziękujemy za tak duże wsparcie naszych działań!

 

Wspólnie z Samorządem Studentów UMW zorganizowaliśmy 18 grudnia w Centrum Naukowej Informacji Medycznej Studencką Wigilię UMW. Świąteczne spotkanie było okazją do rozmowy studentów z władzami i pracownikami UMW oraz zjedzenia wspólnej wigilinej kolacji. Wieczór uświetniły występy chóru Medici Cantantes UMW oraz Orkiestry UMW.

 

Z nowym rokiem nie zwalniamy tempa, czeka Was z pewnością dużo ciekawych wydarzeń i akcji. Zapraszamy na naszego fanpage’a oraz Facebookową grupę, dzięki którym nie przegapicie żadnych naszych działań.

 

Do zobaczenia!

 

 


Dyżur

Exchange me? Spotkanie informacyjne SCOPE & SCORE

29 Październik, Wtorek, 18:30 - 20:00

Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu