Wtorek
25.11.2025 r. w oddziale odbyły się Warsztaty Internistyczne we współpracy z SKN Internistycznym. Na Warsztatach uczestnicy i uczestniczki mogli nauczyć się oraz przećwiczyć zbieranie wywiadu z pacjentem, poznać najczęstsze objawy chorób układu oddechowego oraz głowy i szyi, a także przećwiczyć badanie fizykalne.
Czwartek
20.11.2025 nasze wolontariuszki odwiedziły Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ gdzie edukowały na temat profilaktyki raka jąder i prostaty .
Piątek
W dniu 14.11, 18.11, 20.11 pojawiliśmy się z naszymi stoiskami Think Pink na festiwalu Feminatywa. Nasi wolontariusze towarzyszyli ciekawym wydarzeniom tygodnia Feminatywy, jak panele dyskusyjne czy wernisaże. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy stoisko edukacyjne o samobadaniu piersi, najważniejszych informacjach o nowotworach piersi i ważnej profilaktyce tych nowotworów. Dodatkowo przypominaliśmy o profilaktyce raka szyjki macicy, miedzy innymi przypominając o regularnej cytologii.
Poniedziałek
Zapraszamy na intensywną powtórkę z anatomii szkieletu i połączeń kości przed pierwszym kolokwium!Spotkanie obejmuje najważniejsze kości, elementy budowy, powierzchnie stawowe, typy połączeń, więzadła oraz praktyczne schematy ułatwiające zapamiętywanie. Nie zabraknie okazji do przećwiczenia wiedzy w praktyce w rozmaitych quizach. Podczas powtórki: przypomnimy kluczowe struktury osteologiczne, usystematyzujemy informacje o stawach i więzadłach, przećwiczymy typowe pytania pojawiające się na kolokwiach, omówimy najczęstsze pułapki i skojarzenia do zapamiętania. Spotkanie skierowane jest do studentów pierwszego roku medycyny, fizjoterapii i kierunków pokrewnych chcących dobrze przygotować się do sprawdzianu z anatomii. Cel to szybkie ugruntowanie wiedzy oraz uporządkowanie materiału z osteologii i syndesmologii w przystępnej formie.
Sobota
Dnia 26 listopada nasi wolontariuszy towarzyszyli fundacji mosznowładcy. Naszym zadaniem była edukacja osób na temat raka prostaty oraz zachęcanie do regularnych badań
Czwartek
Dnia 30.10.2025 zostaliśmy zaproszeni na politechnikę wrocławską aby przygotować stanowisko edukacyjne w tematyce profilaktyki raka piersi.
Czwartek
W dniu 30.10.2025 w budynku Narodowego Forum Muzycznego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla absolwentów_ek kierunku lekarskiego. Podczas uroczystości Prezydentka Oddziału (Oliwia Stefaniak) wręczyła nagrody dla osób, które były najbardziej zaangażowane w działalność IFMSA-Poland.
Niedziela
Dnia 26.10 został podświetlony na różowo stadion Tarczyński Arena z okazji różowego października.
Niedziela
Dnia 26.10.2025 r. o godzinie 17:00 odbyło się spotkanie intergacyjne z lek. Mateuszem Rybickim znanym jako "Lekarz w Szwecji", podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać realia pracy lekarza oraz system ochrony zdrowia w Szwecji. Podczas wykładu lektorki języka szwedzkiego, pani Anety Swatek, uczestnicy poznali podstawy języka szwedzkiego.Uczestnicy mieli również przestrzeń na ciekawe rozmowy, wymianę doświadczeń i inspirujące pytania.
Czwartek
W dniu 23.10.2025 r (czwartek) w budynku biblioteki UMW odbyło się spotkanie informacyjne Exchanges. Podczas wydarzenia zespół Exchanges wyjaśnił zgromadzonym uczestnikom proces kwalifikacji na wymiany naukowe i praktyki kliniczne. Przedstawione zostały także relacje z zeszłorocznych wyjazdów.
Wtorek
21.10.2025 r. na Wydziale Farmacji odbyła się kolejna edycja Targów Studenckich Kół Naukowych. W trakcie wydarzenia studenci_tki mogli_ły poznać koła funkcjonujące na uczelni, porozmawiać z przedstawicielami kół oraz zapisać się do wybranych SKNów. Wydarzenie było organizowane we współpracy z STNem. Po raz pierwszy w organizacji wzięli również przedstawiciele STDL, PTSS i PTSF, dzięki czemu Targi SKN dotarly do studentów_ek wszystkich wydziałów.
Wtorek
Dnia 21.10.2025 odbyła się kolejna lekcja w szkole z cyklu ,,Pierwsza wizyta u Ginekologa". Osoby biorące udział miały możliwość również nauki samobadania piersi, oraz uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.
Niedziela
Dnia 19.10.2025 nasze wolontariuszki współtworzyły Różowe Miasteczko Kibica w czasie meczu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. W czasie wydarzenia edukowały one na temat profilaktyki raka piersi. Stanowisko cieszyło się dużą popularnością.
Sobota
Dnia 18.10.2025 nasza wolontariuszka była prelegentką audycji radiowej w radiu Luz. Opowiadała ona na temat profilaktyki raka piersi oraz opowiedziała o naszym stowarzyszeniu
Czwartek
Dnia 9.10.2025 roku wolontariuszki stworzyły stanowisko edukacyjne na temat profilaktyki raka piersi w kinie Nowe Horyzonty. Osoby zainteresowane miały możliwość zadania wszystkich pytań i nauki samobadania piersi.
Poniedziałek
Warsztaty szycia zorganizowane dla studentów i studentek pierwszego roku w liczbie 50 osób.
Poniedziałek
Zarząd Stowarzyszenia opowiedział o IFMSA-Poland, poszczególnych Programach Stałych oraz o tym jak można dołączyć. Dodatkowo miał miejsce konkurs dla pierwszaków i pierwszaczek. Uczestnicy mieli mozliwość wypełnienia i oddania zaświadczeń.
Poniedziałek
W poniedziałek odbył się kiermasz podręczników dla studentów i studentek pierwszego roku. Oprócz tego mogli dowiedzieć się wiecej o Programach Stałych Stowarzyszenia dzięki stoiskom informacyjnym.
Piątek
Impreza integracyjna dla studentów i studentek pierwszego roku z motywem przewodnim -> white coat party.
Piątek
Dnia 03.10.2025 wolontariuszki odwiedziły szkołę gdzie w trakcie 2h lekcyjnych opowiadały o pierwszej wizycie u ginekologa. Udało im się przedstawić prezentacje kilku klasom oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania, których było dużo.