polski english

Szpital Pluszowego Misia

Projekt „Szpital Pluszowego Misia” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów IFMSA-Poland.  Nasze przedsięwzięcie ma na celu przełamanie dziecięcego strachu przed pobytem w szpitalu. Wszystko to, za pomocą tabletek w postaci wielobarwnych cukierków, bajkowych metod leczenia, kolorowych recept i naszych przykładowych pacjentów– pluszowych misiaków! Tak jak rodzice kochają własne pociechy, tak dzieci ubóstwiają swoje pluszaki. Idąc tym tropem, stworzyliśmy akcję, w której przedszkolaki odnajdują się w roli odpowiedzialnych opiekunów i przychodzą do „Szpitala” z ulubionym, aczkolwiek „chorym” misiem. Uśmiechnięci studenci medycyny przeprowadzają z maluchami wywiad lekarski dostosowany do dziecięcej wyobraźni ( przewidujemy nawet możliwość alergii spowodowanej wątróbką i szpinakiem!), osłuchują pluszowych podopiecznych kolorowymi słuchawkami, tłumaczą dzieciom jak postępować z chorym misiem, aby powrócił do zdrowia oraz wręczają na pamiątkę komplet tęczowych recept i skierowań.

W swoim dorobku mamy liczne akcje przeprowadzone w przedszkolach i szkołach podstawowych, a także akcje plenerowe przeprowadzone m.in. we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy czy na Dzień Dziecka.

W oddziale Wrocław projekt cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko wśród przedszkoli i szkół, ale także studentów, dla których to zarówno okazja na zdobycie doświadczeń w relacjach lekarz – mały pacjent, ale także świetna zabawa.

 

Aleksandra Maciejasz
Koordynator Lokalny Projektu "Szpital Pluszowego Misia"
Tel.: +48 783 447 009 | E-mail: a.maciejasz4@gmail.com
Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

Nasze patronaty:

Patronaty honorowe:

Rzecznik Praw Dziecka
Polskie Towarzystwo Pediatryczne
Krajowy Konsultant w Dziedzinie Pediatrii
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocław

Patronaty medialne:

Portal miastodzieci.pl

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Ważne dokumenty

Wszystkie dokumenty

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Wrocław
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl