polski english

Pink Lips Project

Pink Lips Project – projekt, który został stworzony dla i dzięki kobietom chorym na raka szyjki macicy, realizowany co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Nowotwory szyjki macicy są poważnym problemem onkologicznym w krajach rozwijających się, gdzie diagnozuje się 85% przypadków spośród 500000 zachorowań na świecie. Rak szyjki macicy powoduje około 13% zachorowań na nowotwory u kobiet Rok, rocznie w Polsce diagnozowanych jest ponad 3000 kobiet, a co druga kobieta umiera z powodu tego nowotworu. Zaniepokojeni tymi danymi postanowiliśmy skupić nasze działania na przeciwdziałaniu te choroby poprzez utworzenie kampanii informacyjnej w mediach społecznościowych oraz działaniach studenckich. W tym celu stworzyliśmy symbol różowych ust, który jest oznaką jedności z kobietami chorymi na RSM, a jednocześnie znakiem świadomości tej choroby. W styczniu studenci 12 uczelni medycznych w Polsce łączą swoje działania aby dotrzeć do jak największej rzeszy odbiorców. Ubiegłoroczną edycję uznajemy za ogromny sukces, który uświadomił nam, że takie programy są potrzebne czego dowodem stanowi ogromny odzew wśród kobiet.

Symbolem akcji stały się różowe usta jako nieodzowny atrybut kobiecości, ale nie tylko. Są one również nawiązaniem do istotności rozmów na jakże ważny dla naszego kobiecego zdrowia temat raka szyjki macicy i przypominające o regularnych badaniach w celu jego profilaktyki. Różowe usta są jednocześnie wyrazem szacunku dla kobiet, które podjęły walkę z rakiem szyki macicy i nie traktują tego tematu jako temat tabu, rozmawiając i dzieląc się swoją wiedzą z innymi kobietami.

 

Dominika Śliż

Koordynator Lokalny Projektu Pink Lips

tel. +48 793 185 070 | e-mail: sliz.dominika@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Ważne dokumenty

Wszystkie dokumenty

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Wrocław
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl