polski english

O Programie

Filmik SCOPE

 

Program Stały ds. Praktyk Wakacyjnych

Najpopularniejszym i jednocześnie najstarszym programem działającym w IFMSA-Poland jest Standing Committee on Professional Exchange (SCOPE). Co roku dzięki niemu ponad 300 studentów z całej Polski ma szansę wyjechać na miesięczną praktykę wakacyjną do niemal każdego zakątka świata. Miesiąc w Rzymie, Chicago, Japonii czy Brazylii to nie tylko niezwykła okazja podpatrzenia pracy lekarzy, ale także niesamowita okazja zwiedzenia kraju w towarzystwie najlepszych przewodników - miejscowych studentów.

Jak to możliwe? Działając w każdym programie stałym (SCOPE, SCORE, SCORA, SCOPH, SCORP) zbieracie cenne punkty, które wraz z tymi za ocenę z języka angielskiego, działalność w kołach naukowych oraz wygłoszone/opublikowane prace naukowe dają Wam szansę na udział w tej fantastycznej przygodzie.

Kalendarz SCOPE zaczyna się w sierpniu, kiedy odbywa się międzynarodowe spotkanie członków Federacji IFMSA. Nasz Koordynator Narodowy (NEO) podpisuje nowe kontrakty na przyszłoroczne praktyki. Zwyczajowo w październiku odbywa się WZCO (Walne Zebranie Członków Oddziału), na którym wybierany jest Zarząd Oddziału, w tym Lokalny Koordynator ds. Praktyk Wakacyjnych (LEO), prowadzący Was przez całą procedurę kwalifikacji. Na jesiennych warsztatach SCOPE LEOni ze wszystkich oddziałów otrzymują od Koordynatora Narodowego listę państw do kwalifikacji ogólnopolskiej oraz lokalnej, innej dla każdego oddziału.

Od listopada w Oddziale ruszamy z kwalifikacjami, przyjmujemy zgłoszenia, podliczamy punkty i konsultujemy się z NEO.

Pod koniec listopada i na początku grudnia ogłoszone zostają dwie listy - lokalna i ogólnopolska. Po zebraniu dokumentów od wszystkich wyjeżdżających pozostaje tylko przekazać je NEO Polski...
          ...i już możemy cieszyć się niesamowitym wyjazdem na drugi koniec świata!

Tym, którym nie udało się zakwalifikować lub jeszcze nie mogą wyjeżdżać (pierwszy wyjazd jest możliwy po III roku) proponujemy wzięcie udziału w kwalifikacji późnej, na którą trafiają kontrakty niewykorzystane w pierwszej turze rekrutacji. Możliwe są także substytucje w sytuacji, gdy ktoś zrezygnuje z wyjazdu w późniejszym terminie. Wszystkim tym, którzy nie planują w tym roku wyjazdu, proponujemy pomoc w organizacji social programu dla naszych corocznych Incomingsów! To świetna zabawa, doskonała okazja na zawarcie nowych zagranicznych znajomości, na poćwiczenie języków obcych a także możliwość zebrania punktów!

Program SCOPE daje ogromne możliwości nabrania doświadczenia na polu medycznym, życiowym i towarzyskim. Po każdej praktyce pozostają wspomnienia, których nie sposób opisać...

CHCESZ WYJECHAĆ NA PRAKTYKI W RAMACH PROGRAMU SCOPE?

Już dziś...

 

Kontakt:

Racha Lahmer

Koordynator Lokalny ds. Praktyk Wakacyjnych / Local Exchange Officer

Tel: +48 602-617-604 | e-mail: leo@wroclaw.ifmsa.pl

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Wrocław
 
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Ważne dokumenty

Wszystkie dokumenty

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Wrocław
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl