polski english

Mi¶ pod szpitaln± choinkę

Projekt „Mi¶ pod szpitaln± choinkę” realizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA — Poland od 8lat. Jest to projekt ogólnopolski, którego głównym celem jest rado¶ć małych pacjentów. Pomysł narodził się na ¦l±sku i tu, w 2002 roku została przeprowadzona pierwsza akcja.

W następnych latach projekt był realizowany również przez inne Oddziały. Każdego roku na miarę naszych możliwo¶ci starali¶my się trafiać do coraz większej liczby dzieci. Jako studenci medycyny i przyszli lekarze pragniemy wykazać się nie tylko wiedz± medyczn±, ale również u¶miechem i pozytywn± energi±. Podczas wizyty w szpitalu w strojach Mikołaja, aniołków, diabełków i elfów staramy się przybliżyć dzieciom ¶wi±teczn± atmosferę i wywołać u¶miech na ich twarzach wręczaj±c ¶wi±teczne prezenty. Duż± rado¶ć sprawiaj± także konkursy i zabawy organizowane przez nas w szpitalnych ¶wietlicach oraz wspólne ¶piewanie kolęd.

Założeniem jest, że każde dziecko w całej Polsce dostanie ten sam prezent – maskotkę. ¦rodki na upominki zbieramy w¶ród studentów przede wszystkim Akademii Medycznych. Organizujemy koncerty Chóru Akademickiego, imprezy charytatywne w Klubach Studenckich, licytacje, seansy filmowe, pieczemy i sprzedajemy ciasta oraz zbieramy w Akademikach.

Jak projekt wygl±da we Wrocławiu? W 2010 roku przeprowadzili¶my zbiórkę pieniędzy w DS. Akademii Medycznej oraz w I Liceum Ogólnokształc±cym we Wrocławiu. Poza tym we współpracy z Samorz±dem Studentów AM oraz Klubem Tabasco zorganizowali¶my imprezę charytatywn± poł±czon± z loteri± fantow±. Zebrali¶my mnóstwo pieniędzy, które przeznaczyli¶my na zakup pluszaków oraz innych zabawek. Odwiedzali¶my pacjentów przez 3 dni, obdarowali¶my około 200 dzieciaków na 7 oddziałach, z ramienia IFMSA-Poland w akcji w szpitalach uczestniczyło ponad 30 wolontariuszy.                                                                              

Więcej informacji:

http://www.facebook.com/Mis.pod.Szpitalna.Choinke

 

Justyna Kasprzyk
Koordynator Lokalny Projektu "Mi¶ pod Szpitaln± Choinkę"
Tel: +48 733 797 816 |E-mail: kasprzykjustyna@wp.pl
Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

Joanna Niewiadomska
Koordynator Lokalny Projektu "Mi¶ pod Szpitaln± Choinkę"
Tel: +48 785 547 495 |E-mail: asia.niewiadomska74@gmail.com
Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Ważne dokumenty

Wszystkie dokumenty

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Wrocław
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl