polski english

Antitobacco

Temat szkodliwości palenia jest jednym z najczęstszych tematów polskich kampanii zdrowotnych. Codziennie jesteśmy bombardowani dziesiątkami haseł typu „rzuć palenie”. Choć wydawałoby się, że każdy człowiek wie, ze palenie szkodzi i czym skutkuje, najnowsze badania dowodzą, ze to nieprawda. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć projekt mający na celu przekazanie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat szkodliwości i konsekwencji palenia papierosów.

Studenci realizujący projekt „Antitobacco” starają się przede wszystkim uzmysłowić społeczeństwo, jakie konsekwencje niesie palenie papierosów zarówno dla nałogowca jak i dla jego otoczenia. Dym papierosowy szkodzi bowiem także biernym palaczom, czego palący zdają się nie dostrzegać lub ignorować. Mamy nadzieję, iż nasze działania przyczynią się do zmniejszenia liczby palaczy oraz do wzrostu świadomości zagrożeń wynikających z palenia.

W ramach kampanii obchodzimy „Światowe Dni Bez Papierosa”, organizujemy „Smoke Free Party”, a także happeningi np. na wrocławskim rynku, gdzie wymieniamy papierosy na różne gadżety i robimy pomiary saturacji. Ponadto prowadzimy warsztaty antynikotynowe dla studentów i konferencje naukowe ze specjalistami.

 

Magda Adamczyk
Koordynator Lokalny Projektu "Antitobacco"
Tel.: +48 693 642 146 | E-mail: magdaadamczyk.wroc@gmail.com
Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland 

Zuzanna Marczyńska
Koordynator Lokalny Projektu "Antitobacco"
Tel.: +48 604 230 423 | E-mail: zuzia.maarczynska@gmail.com
Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Ważne dokumenty

Wszystkie dokumenty

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Wrocław
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl